Новини






День вишиванки
Щороку у третій четвер травня в Україні відзначається День вишиванки.
День вишиванки – свято, присвячене збереженню традицій українського національного одягу. Для українців вишиванка – справжня національна святиня, що символізує красу, силу, щасливу долю та родинну пам’ять.
Вишиванка — це не лише особливий елемент святкового національного одягу, але й важлива частина культури українського народу.










День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939–1945 років»

День пам’яті та перемоги – єдину дату, коли Україна відзначає перемогу над нацизмом та вшановує памʼять загиблих у Другій світовій війні (Закон України 29 травня 2023 року № 3107-IX)
8 травня ми вшановуємо подвиг українського народу, його вагомий внесок у перемогу Антигітлерівської коаліції у Другій світовій війні, висловлюємо повагу усім борцям проти нацизму, увічнюємо пам’ять про загиблих воїнів, жертв війни, воєнних злочинів, депортацій та злочинів проти людяності, скоєних у роки війни. Також у цей травневий день ми утверджуємо спадкоємність традицій воїнів – переможців нацизму та нинішніх захисників нашої Батьківщини, консолідуємо суспільство навколо ідеї захисту України, яка є актуальною, як ніколи раніше.
1939-1945. Ніколи знову. Пам'ятаємо. Переможемо!












4 КВІТНЯ – МІЖНАРОДНИЙ ДЕНЬ ПРОСВІТИ З ПИТАНЬ МІННОЇ НЕБЕЗПЕКИ ТА ДОПОМОГИ В РОЗМІНУВАННІ
Сьогодні Україна є найбільш замінованою країною у світі. Через розв’язану рф війну у країні заміновано значні частини територій.
Нова реальність, в якій ми тепер живемо, вимагає від нас нових знань. Ми постійно повинні дбати про безпеку. А зараз ще й маємо вміти розпізнавати вибухонебезпечні предмети і знати правила поведінки з ними.
Що робити, якщо знайшли небезпечний предмет?
• Якщо натрапили на підозрілий предмет, не чіпайте його та ні в якому випадку не переміщуйте в інше місце.
• Позначте місце знахідки чи візуально запам‘ятайте.
• Відійдіть на безпечну відстань, повідомте про знахідку.
• Зателефонуйте за номером 101 та розкажіть про знахідку рятувальникам.
• Чекайте приїзду фахівців ДСНС.
Пам’ятаймо три основні правила мінної безпеки:
Не підходь!
Не чіпай!
Телефонуй 101 або 112!









Міжнародний день щастя
Щороку 20 березня світ відзначає Міжнародний день щастя. Цей день, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 2012 році, нагадує всім нам про важливість щастя як головного показника прогресу та благополуччя для людей у всьому світі.
Це свято відзначається з метою підвищення рівня щастя і добробуту у всьому світі.
Вітаємо з Міжнародним днем щастя! Нехай кожен день буде сповнений щирих посмішок, душевного тепла та приємних сюрпризів.

День Землі
У всьому світі 20 березня прийнято відзначати свято під назвою День Землі.
Мета свята - привернути увагу громадськості до нашого спільного дому - планети Земля, нагадати людям про необхідність дбайливого ставлення до природи і турботу один про одного. Це свято є приводом зайвий раз замислитися про те, що нас оточує. В результаті своєї життєдіяльності людина завдає значної шкоди нашій планеті, що може призвести до її руйнування.
Свято День Землі - це символ єдності, усвідомлення, що тільки об'єднаними зусиллями ще можливо боротися з глобальними екологічними та існуючими соціальними проблемами на нашій планеті.



День українського добровольця

Щороку 14 березня в Україні відзначається День українського добровольця.
Україна нині переживає найбільше випробування у своїй новітній історії – збройну боротьбу з російським агресором за власну незалежність і територіальну цілісність.
Наші мужні оборонці, які сьогодні гідно дають відсіч ворогові, стоять в одному ряду з цілими поколіннями борців за волю і державну самостійність.
Завжди, у найважчі часи нашої історії, знаходилися відважні, які добровільно брали зброю до рук і ставали на захист своєї Батьківщини.
Нині добровольцем став увесь Український народ: ті, хто прийшов до центрів комплектування та поповнив ряди Збройних Сил України; ті, хто став до лав територіальної оборони; ті, хто всіляко допомагає захисникам і готовий стати до їхніх лав завтра.
Наша готовність добровільно стати на захист України є вирішальною запорукою нашої перемоги.
Українські добровольці – це символ звитяги, самопожертви та героїзму.
Велика шана всім українцям та українкам, чия сміливість зберігає національну незалежність!
Хай буде світлою й вічною пам’ять про всіх наших людей, які віддали своє життя заради України.







День народження Тараса Григоровича Шевченка
Щороку, 9 березня відзначається день народження Тараса Григоровича Шевченка – великого Кобзаря, видатного українського поета та художника. У свідомості кожного громадянина нашої держави Т.Г. Шевченко займає місце національного героя. Завдяки своєму життю та творчості великий митець надихав патріотів України до боротьби за правду, свободу та майбутнє нашої неньки України.
У дні потрясінь, революцій та війни Кобзар як ніколи актуальний. Нині в його рядках знаходимо силу, віру і наснагу, які стали своєрідним маніфестом українського народу, який прагнув вільно жити на своїй землі.
Пройшло 210 років від народження Великого Кобзаря, проте кожне слово, написане поетом, і досі актуальне.
В ці «шевченківські дні» в нашому ліцеї проводяться різноманітні заходи: здобувачі освіти декламують вірші поета, малюють малюнки та проводяться години спілкування.






28.02.24 в Приміському ліцеї був проведений тренінг психологами Чеської гуманітарної організації "Людина в біді" (покликання на сайт: https://www.facebook.com/PeopleInNeedUkraine).
Захід проведений з метою емоційної та психологічної допомоги працівникам закладу, проведений в дружній та сприятливій атмосфері.




25 лютого день народження славетної доньки нашого народу - Лесі Українки.
Її справжнє ім'я Лариса Косач Квітка. Вона вперше підписалися псевдонімом "Українка" у 13 років, бо її дядько - Михайло Драгоманов, якого любила і поважала, спочатку підписувався, як " українець", а дівчинка хотіла бути схожою на нього. А Лесею її лагідно кликали у сім'ї.
Леся не лише писала вірші, а й створювала нові слова - їй маємо завдячувати існуванню слів "промінь", "напровесні".
Лариса Косач була дуже обдарованою дитиною:
у 4 роки дівчинка навчилася читати;
у 5 - грала на роялі;. у 6 років майстерно вишивала;
у 9 - склала перший вірш - "Надія";
у 13 років - вперше опублікувала свої поезії;
у 14 - видала першу свою поему "Русалка";
у 19 років написала підручник "Стародавня історія східних народів";
у 22 роки за сприяння Івана Франка видала першу поетичну збірку "На крилах пісень".
Леся Українка знала більше десяти мов, серед них латину та давньогрецьку.
По собі Леся Українка залишила вражаючі поетичні поеми, прозові твори, понад 270 віршів, публіцистики, статі, а також неперевершені переклади світової класики.
Здається, вона народилася для щастя, адже Бог дав їй стільки талантів, але життєвий шлях виявився важким і тернистим, сповненим фізичного болю і душевних мук.
Попри складну хворобу – туберкульоз кісток, з якою вона боролася все життя, Леся ніколи не здавалася, була сильною, спраглою до розвитку, творчості та самоосвіти.
Вона стала навіть відомішою, ніж її мати – поетеса Олена Пчілка.

Все реак

24 лютого 2022 року, день, коли росія напала на Україну

24 лютого 2022 року, день, коли росія напала на Україну, назавжди залишиться в пам'яті кожного, хто пережив це. Незалежно від того, де кожен українець зустрів війну – в Харкові, Києві, Львові, Херсоні, на фронті або у власному будинку, в дорозі або за кордоном, багато хто скаже, що за їхніми відчуттями, цей день ніколи не закінчувався.
З цього Дня наше життя змінилось...коридори, 2 стіни захисту- знає кожен юний і навіть маленький українець. З цього Дня ми активізували свою національну якість - незламність... ми будемо боротися і захищати свій дім, рідних, культуру, мову... Слава нашим Захисникам та Захисницям, слава нашим волонтерам і кожному українцю, який наближає Перемогу!
Слава Україні! Героям Слава!

Обласний конкурс з інформаційних технологій "Капітошка"

Щиро вітаємо переможців обласного конкурсу з інформаційних технологій "Капітошка" здобувачів освіти 4 класу Жарінову Діану та Омельяненко Сабріну із зайнятим 3 місцем!



Міжнародний день рідної мови

21 лютого - Міжнародний день рідної мови.
Здобувачі освіти 5 та 6 класів Приміського ліцею під керівництвом учителя української мови Жогло Лариси Петрівни традиційно долучилися до вшанування рідної мови, адже мова – рушійна сила, яка об’єднує українців. Це мова душі, серця й перемоги!!! Діти з любов’ю та пошаною декламували вірші про рідне слово, а також створили символічні малюнки.
Здобувачі освіти нашого ліцею знають, що українська мова – наймилозвучніша та найбагатша мова у світі!!!


День пам’яті Героїв Небесної сотні
Щороку 20 лютого Україна згадує подвиг Героїв Небесної Сотні. 10 років тому понад сто людей віддали життя в боротьбі за демократичний вибір України та її європейське майбутнє.
"ЗАЛИШАЄМОСЯ ГІДНИМИ СВОЇХ ГЕРОЇВ!"– із цим гаслом Україна вдесяте вшановує пам’ять Небесної Сотні.
Саме 20 лютого 2014 року в центрі Києва було вбито 48 майданівців. Події того дня стали кульмінацією Революції Гідності.
Їх разом з іншими 54 загиблими та смертельно пораненими учасниками мирних протестів упродовж зими 2013–2014 років і п’ятьма активістами Майдану, які загинули навесні 2014 року, обстоюючи демократичні цінності та територіальну цілісність України, назвали Героями Небесної Сотні.
Ми згадуємо тих, які першими загинули за те, щоб Україна не зникла з мапи світу. Ми пам'ятаємо!
День Державного Герба України
Сьогодні, 19 лютого - День Державного Герба України.
Тризуб має довгу історію. Він з'явився ще за часів Рюриковичів, а в період УНР став гербом, як символ соборності земель України.
24 червня 1991 року оголосили конкурс на створення Державного герба. Було розглянуто понад 200 варіантів і 192 з них містили тризуб. Перемогу ж здобула спільна робота історика-геральдиста Андрія Гречила та художника Івана Турецького, яка була виконана у стилі князя Володимира Великого.
Вітаємо з Днем Державного герба України! Герб є одним з головних символів нашої країни, він відображає героїчне минуле та її багату культурну спадщину, уособлює єдність українців та прагнення жити в злагоді.

День єднання
Сьогодні, 16 лютого, в Україні відзначають молоде державне свято – День єднання, започаткований президентом України Володимиром Зеленським у 2022 році.
Воно має на меті нагадати, що саме в єднанні — наша сила.
Здобувачі освіти 5-6 класів приєдналися до відзначення цього свята, створивши долоньки єднання із побажаннями для рідної України; висвітлили значення слова "єдність"; що означає для мене Україна та яка вона.
Гончарова Даша (5 клас) створила відеоролик "Україна завжди в наших серцях".
Наша єдність має залишитись міцним ланцюгом, який захищає та оберігає всіх нас і Україну не тільки в цей день, а й на віки. Тільки разом ми сильні, бо наша сила – у єдності. Разом і спільними зусиллями ­– до перемоги!



Щиро вітаємо переможців конкурсу у формі онлайн вікторини до Дня Соборності України “Моя Україна – єдина країна”:
Дробот Аліну (11 кл)
Лєзну Анну (8 кл)
Величка Артема (7 кл)
Царук Олександру (4 кл)


"Заклад Партнер"

Щиро дякуємо за отриману Золоту відзнаку🏆"Заклад Партнер" від Всеукраїнської федерації #Спорт_заради_розвитку.⚽️🏀⚾️🎾🏓
Вдячні організаторам за можливість долучатися та приймати участь в проєктах, челенджах, руханках.⛹️‍♂️🚴‍♂️🏋️


День безпечного Інтернету

День безпечного Інтернету відбувається щорічно у другий вівторок лютого, цьогоріч – це 6 лютого під гаслом “Разом для найкращого Інтернету”.
Метою Дня безпечного Інтернету є поширення знань про безпечне та відповідальне використання цифрових технологій для дітей та молоді.
Пропонуємо переглянути поради щодо безпеки дітей в Інтернеті.

https://www.facebook.com/100007467033854/videos/1051865599373405/?idorvanity=144992136330162

День пам’яті Героїв Крут

29 січня Україна відзначає День пам’яті Героїв Крут. Цього дня ми віддаємо шану стійкості та мужності молодих хлопців, які так само, як і сьогоднішні захисники України, стали на захист української держави та зупинили нападника.
Події 29 січня 1918 року є нагадуванням того, що невпинна боротьба України проти агресора, яку ми, сучасники, називаємо російсько-українською війною, триває не одне десятиліття, а більше сотні років. Самовіддана, яскрава сторінка протистояння більшовицькому загарбнику в ході Української революції 1917-1921 рр., є одним з перших символів беззаперечного героїзму та самопожертви молодого покоління в боротьбі за незалежність України.
Саме в цей день 1918 року кілька сотень молодих студентів, гімназистів та військових, в нерівних умовах бою, показали справжню відданість своєму народу. Незалежно від різного походження – чи то діти селян, робітників, чи то священиків; військові, студенти, гімназисти – всі вони об'єдналися з єдиною метою – захищати Україну.
Завдяки сміливості та мужності їм вдалося завдати більшовикам втрат та затримати їхній наступ. Ця битва стала легендарною та символізує патріотизм і самопожертву молоді в боротьбі за Українську Незалежність. Подвиг під Крутами – приклад для багатьох наступних поколінь.


День затвердження Державного прапора
Сьогодні, 28 січня, в Україні відзначається День затвердження Державного прапора.
Знамення сяє сонцем золотим,
Небесною виблискує блакиттю…
З ним здобували все, що є святим;
І нас із ним нікому не скорити.
У цей день, 32 роки тому, Верховна Рада України офіційно затвердила синьо-жовтий стяг Державним Прапором України.
Державний прапор – невід’ємний атрибут кожної країни, що уособлює самобутність та спадкоємність її державотворчих традицій. Синьо-жовтий прапор для українців − це символ свободи і боротьби за незалежність.
Державний Прапор як символ країни є втіленням національної єдності, чесності та гідності, традицій державотворення, історії та сьогодення. В усі віки і в усіх народів держаний прапор був однією з найвищих і найшанованіших святинь.

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту
Сьогодні, 27 січня, у світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. У період Другої світової війни геноцид, влаштований нацистським режимом, призвів до знищення третини усіх євреїв світу та представників низки інших національностей.
День пам'яті жертв Голокосту – це не лише вшанування тих, хто загинув від рук нацистів, але й мільйонів жертв інших геноцидів у всьому світі.
Бережемо пам’ять про події 1945 року для поширення правди про геноциди. Пам’ятаймо та згадуймо мільйони жертв Голокосту.

 День Соборності України
Щороку, 22 січня, українці відзначають День Соборності України, присвячений об'єднанню Української Народної Республіки та ЗахідноУкраїнської Народної Республіки, яке відбулося у 1919 році.
Акт Злуки, проголошений 105 років тому – 22 січня 1919 року на Софійському майдані в Києві, став епохальною історичною подією, коли українські землі об’єдналися в одній державі.
Гасло до відзначення Дня Соборності – 2024: “Наша єдність – наша зброя”
Ідея соборності була і залишається базовою національною цінністю українців.

Зі святом!!!!



День пам’яті захисників донецького аеропорту
16 січня в Україні відзначають День пам’яті захисників донецького аеропорту, яких за мужність та неймовірну стійкість називають Кіборгами.
“Кіборги” вистояли, не встояв бетон”, – фраза, яка увійшла в історію разом із подвигом українських бійців.
Бої за Донецький аеропорт тривали з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року, тобто 242 дні. В обороні також брали участь волонтери і медики, тому в День пам’яті кіборгів вшановують і їхню пам’ять.
Сильні, незламні, сталеві, справжні патріоти. Вони змусили захоплюватися собою навіть противника. Адже це саме ворог назвав їх «кіборгами», маючи на увазі те, що лише роботи можуть витримати таку складну боротьбу в таких пекельних умовах.
Але вони – не роботи. Вони – люди і вони – українці. А отже вони Переможці!
Слава українським Героям!


Міжнародний день “Дякую”
Щороку 11 січня у світі святкують чудове свято — Міжнародний день “Дякую”. Щира подяка завжди викликає позитивні емоції та теплі відчуття.
За допомогою "дякую" можна не лише висловити вдячність до всіх, хто робить наше життя кращим та щасливішим, але й продемонструвати свою вихованість та гарні манери. Одне щире "дякую" може змінити дуже багато - взаємини стають теплішими, а світ навкруги - добрішим. Тож коли, як не в цей день, від щирого серця подякувати рідним, друзям, сусідам, колегам?
Дякуємо нашим воїнам ЗСУ, волонтерам, медикам, ДСНС, усім причетним, хто наближає нашу перемогу!!!

Зимові канікули
Шановні батьки та діти! Вітаємо з початком зимових канікул, які триватимуть з 25 грудня до 07 січня.
Зимові канікули – пора відпочинку, свят та розваг. Але для того, щоб канікули були веселими й корисними, необхідно пам'ятати про безпечну поведінку.
Пропонуємо ознайомитися з правилами безпеки.


День Збройних сил України
Щороку 6 грудня ми вшановуємо Збройні Сили України. Саме вони зараз стоять на передовій нашого світлого майбутнього. ЗСУ завжди були нашою гордістю та славою. А після початку повномасштабної війни про відвагу та професіоналізм українських воїнів дізнався весь світ. ЗСУ – це меч і щит України, наша опора та захист.
Дякуємо за наше життя і майбутнє, за наш захист і захист України! Ми віримо у вас! Ми віримо у нашу перемогу!

«16 днів проти насильства» 
Щорічно у світі з 25 листопада до 10 грудня включно проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства».
Мета акції – привернення уваги суспільства до проблем подолання насильства у сім’ї, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок.
У знак підтримки, люди у всьому світі пов’язують помаранчевою стрічкою свій одяг. Це офіційний колір протидії насильству, що символізує світле та вільне майбутнє.
Отримати консультацію щодо ситуації насильства, подальших кроків, а також контакти пунктів отримання допомоги можна за телефонами «гарячих ліній»:
  • 15-47 – (Державна установа «Урядовий контактний центр»), цілодобова та безкоштовна «гаряча лінія» з протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей;
  • 0 800 500 335 або на короткий номер 116 123 (Громадська організація «Ла Страда Україна») «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації;
  • 0 800 213 103 контактний Центр системи безоплатної правової допомоги;
Консультації професійного юриста щодо процедури розлучення, оформлення аліментів, повернення майна та іншого можна отримати у спеціальних центрах безоплатної правової допомоги. Інформація про такі центри – за номером 0 800 213 103.
  • 0 800 500 225 або на короткий номер 116 111 (Громадська організація «Ла Страда Україна») національна дитяча «гаряча лінія».
«16 днів проти насильства» –це нагода ще раз нагадати громадськості про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності людей щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання кожної людини.


25 листопада вся Україна згадує 90-ті роковини Голодомору - події, коли мільйони людей стали жертвами трагедії, що залишила глибокий слід у історії та пам’яті нації.
Щорічно, у четверту суботу листопада в Україні вшановують пам’ять жертв Голодомору 1932–1933 років!
25 листопада о 16:00 закликаємо кожну українську родину приєднатися до акції ''Запали свічку пам'яті''! Ми пам'ятаємо!
"ЗАПАЛИ СВІЧКУ ПАМ'ЯТІ" ПАМʼЯТАЄМО! МИ СИЛЬНІ!
…історія нас горем вчить,
Щоб не забулось незабутнє
Бо там, де памʼять не мовчить …
Там щастям повниться майбутнє


21 листопада в Україні – День Гідності та Свободи
21 листопада в Україні – День Гідності та Свободи. Одне із знакових державних свят встановлене на честь двох революцій - Помаранчевої 2004 року та Революції Гідності 2013-го. У цей день ми вшановуємо тих, хто не тільки своїми справами, а й втраченим життям продемонстрував бажання жити у вільній та демократичній державі. Україна заплатила і продовжує платити надзвичайно високу ціну за те, щоб Гідність та Свобода були першими із чеснот українців.
Одинадцятикласники на годині спілкування ознайомилися з інформацією про доленосні події цього періоду, хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих Героїв.
Підсумком виховної години стало те, що саме молоде покоління має вершити долю нашої держави та розвивати її, бути гідними громадянами України, бо українці – свідомий і відповідальний народ, здатний відстоювати свій вибір.

Європейський день захисту дітей
Європейський день захисту дітей від насильства та сексуальної експлуатації відзначають 18 листопада, а щорічно 19 листопада світ відзначає Всесвітній день запобігання насильству над дітьми.
Насильство та сексуальна експлуатація дітей на сьогодні є страшною реальністю. Найстрашніше, що у більшості випадків дорослий, що скоює насильство, є близькою людиною для дитини.
Поліція та органи опіки дізнаються про злочин лише у 10%. Постраждала дитина замовчує злочин, бо деколи думає, що це такий прояв любові до неї. Серед небезпечних наслідків сексуального насильства це, без сумнівів, важка психологічна травма, передача інфекцій, що можуть загрожувати життю.
За підрахунками Ради Європи:
Кожна п’ята дитини стикається з насиллям.
90% випадків насильства замовчуються.
80% випадків сексуального насильства скоюють знайомі дитини, з них 40% дуже близькі родичі.
Діти скривджених матерів у 6 разів схильніші до суїциду, а 50% – до зловживань наркотиками.
Подія встановлена для того, щоб максимально проінформувати про дії, які мають зробити дорослі, щоб врятувати скривджених дітей. В цей дня проводиться низка заходів, що спрямовані на поширення інформації про насильство щодо дітей.
Завдяки Європейському дню захисту дітей від насильства та сексуальної експлуатації проблеми щорічно все більше розголошуються, а суспільство дізнається про найкращі способи допомоги та застереження від таких злочинів.
Дорослі мають навчитися слухати своїх дітей, допомагати розв’язувати проблеми, навіть коли здається, що проблема не суттєва, вміти будувати довірливі стосунки.


Тиждень безпеки дорожнього руху
З 13 по 19 листопада в рамках ІІ етапу щорічного національного Тижня безпеки дорожнього руху 16 та 17 листопада було проведено інтерактивні ігрові уроки у 6,7 класах «Колесо фортуни» та «Правила дорожнього руху», спрямовані на попередження дитячого дорожньо-транспортного травматизму, а здобувачі освіти 5-7 класів долучилися до проходження тесту «Знавець правил дорожнього руху».
Дотримання правил дорожнього руху - один з головних компонентів збереження життя і здоров'я здобувачів освіти.


Міжнародний день відмови від паління (No Smoking Day)

Кожного листопада, у третій четвер місяця, світ відзначає Міжнародний день відмови від паління (No Smoking Day).
У 2023 році Міжнародний день відмови від паління відзначається 16 листопада.
Таку подію заснувало Американське онкологічне товариство ще у 1977 році, коли вчені довели існування негативних наслідків паління на здоров’я людини.
Статистика серед українців невтішна: країна налічує 9 мільйонів активних курців – це більша частина чоловічого населення, десята частина жіночого, половина старшокласників. Дитяче паління зростає: 60% випускників відкрито палять, що не може не впливати на розвиток організму.
Всесвітня організація охорони здоров’я звертає увагу на те, що 90% смертей від раку легень зумовлено саме палінням, також паління спричиняє 75% випадків від хронічного бронхіту та 25% випадків ішемічної серцевої хвороби.
Міжнародний день відмови від паління має за мету донести до людства інформацію про згубний вплив цієї звички, залучити до боротьби проти паління якомога більше людей і сприяти зниженню залежності.

https://www.facebook.com/100007467033854/videos/1305345930120467?idorvanity=144992136330162

Міжнародний день толерантності

Щорічно 16 листопада відзначають Міжнародний день толерантності.
Толерантністю називають повагу до людської індивідуальності. В цей день говорять про важливість визнання основоположних прав і свобод людини, прийняття та правильне розуміння різноманіття культур та найрізноманітніших форм самовираження.
Принципи рівності та недискримінації закріплені в міжнародному та національному законодавстві, згідно з якими всі люди є вільні і рівні у своїй гідності та правах.

Всесвітній день доброти

Сьогодні 13 листопада, відзначається Всесвітній день доброти.
Найактивніші добувачі освіти 5 і 7 класів ліцею доєдналися до челенджу "Добрі справи": Вергіль Максим, Ляшко Юлія, Баранов Андрій, Палагіни Ольга та Володимир.
Величко Артем (7 клас) взяв участь в онлайн-марафоні добрих справ "Добродвіж: Будь другом!" та виконує завдання.
Згідно з дослідженням психологів і лікарів з різних країн, люди, які щодня роблять добрі справи, краще почуваються і фізично, відчувають своє життя більш гармонійним, володіють кращим імунітетом, а значить – вони менше хворіють і довше живуть.
Важливо бути добрим не тільки в цей День, але і щодня, причому добрим безмежно і безкорисливо.

Здобувачі освіти 5-11 класів Приміського ліцею отримали ноутбуки від Фундації першої леді Олени Зеленської, задля налагодження та покращення якості дистанційного навчання.



День працівників освіти

Щороку в жовтні в Україні відзначають день працівників освіти. У свята немає фіксованої дати - вчителів вітають у першу неділю жовтня. Цього року свято припадає на 1 жовтня.
За традицією 11-класники та директор ліцею Чиший Світлана Миколаївна привітали зі святом.
Вітаємо вчителів та усіх причетних до цього свята із Днем вчителя. Бажаємо завжди зберігати в душі любов до своєї важкої, але такої важливої і потрібної професії педагога. Нехай наснаги додають Вам любов і повага Ваших учнів, гордість за їхні успіхи та здобутки, в яких чимало і Вашої заслуги. Будьте бадьорі та здорові. Оптимізму Вам і душевної рівноваги.
Будьте щасливі, зі святом!

https://www.facebook.com/100007467033854/videos/pcb.1491866998309329/1401094117288726

День захисників та захисниць України

Сьогодні, 1 жовтня, ми відзначаємо День захисників та захисниць України.
Жовтень - місяць, коли українці вшановують захисників та захисниць країни, які вже десятий рік дають відсіч російській агресії. В Україні триває повномасштабна війна, і вшанувати подвиг військових зараз особливо важливо. Тільки завдяки ним наша Батьківщина зберігає свою незалежність.
Зі святом, шановні захисники та захисниці! Ви — справжні герої, які віддають своє життя заради нашої країни та нашого миру. Бажаємо вам завжди мати сили та впевненість у майбутньому, а наша подяка і повага нехай будуть вам вічними. Бережіть себе та незалежність України! Миру та перемоги нам!!!

https://www.facebook.com/100007467033854/videos/290884487039376/?idorvanity=144992136330162




ІV Міжнародний антибулінговий урок від 

ГО "НЕ ЦЬКУЙ"!
25 та 28 вересня здобувачі освіти 6 та 7 класів Приміського ліцею Покровської сільської ради долучилися до проведення (вже традиційного) ІV Міжнародного антибулінгового уроку від ГО "НЕ ЦЬКУЙ"!
Сьогодні серед учнівської молоді надзвичайно загострилася проблема насильства, здійснюваного самими дітьми один до одного.
Під час дистанційних уроків ми обговорили важливу тему - тему цькування та жорстокості серед учнів. Здобувачі освіти дізналися про поняття "цькування", які є види булінгу, виконали декілька інтерактивних вправ на дошці Jamboard, переглянули презентації "Булінг та кібербулінг в учнівському колективі", "Булінг, цькування".
Для батьків пропонуємо переглянути відеоролик "Як зупинити булінг_ поради для батьків".
Явище булінгу є поширеним, але в наших силах його зупинити і не лишатися осторонь. Адже слід пам'ятати, що сьогодні ти - спостерігач, а завтра -- жертва.


Міжнародний день миру
Традиційно 21 вересня в Україні та в усьому світі відзначають Міжнародний день миру. Сьогодні мир в Україні не є абстрактним бажанням, це усвідомлена мета, адже за мирне існування, за право жити у власній державі триває боротьба на сході країни. І найвищу цінність миру, який є запорукою щасливого життя, сьогодні відчула кожна українська родина.
На сьогодні для нашої держави це свято є особливо актуальним. Кожен свідомий українець мріє про якнайшвидшу перемогу України у війні, про повернення рідних, близьких, друзів, про мирне небо над головою, про світле майбутнє дітей, про загоєння нестерпних ран у людських серцях, захист від агресора.
Мир не означає програти війну, мир – це щоденна праця кожного громадянина задля вдосконалення, розвитку і спокою в країні.
https://www.facebook.com/100007467033854/videos/681712903893481/?idorvanity=144992136330162

"Діємо для здоров'я!"

В рамках україно-швейцарського проєкту "Діємо для здоров'я!" здобувачі освіти, батьки, педагоги нашого ліцею прийняли активну участь у спортивному челенджі "Моя рухова активність". Всі із задоволенням і гарним настроєм виконували вправи.

https://www.facebook.com/100023027046299/videos/pcb.1481420699353959/841183427633274

День фізичної культури і спорту

Свято День фізичної культури і спорту в Україні відзначається в другу суботу вересня. У 2023 році свято всіх прихильників здорового способу життя, фізкультурників, спортсменів, ветеранів спорту припадає на 9 вересня.
Офіційно засновано в 1994 році. Це свято здорового способу життя і радості, що виникає при використанні корисної фізичної діяльності.
Вітаємо всіх причетних до цього свята із з Днем фізичної культури і спорту, святом здорових, цілеспрямованих людей!
Бажаємо всім учителям фізичної культури, спортсменам, тренерам, вболівальникам і шанувальникам фізичного здоров’я і краси олімпійського довголіття, спортивних та життєвих перемог, плідної праці та успіхів у всіх звершеннях.

https://www.facebook.com/100007467033854/videos/1301112120523139?idorvanity=144992136330162

Тестування випускників

Як відомо, цьогоріч тестування випускників проходило в умовах воєнного стану. Відтак, замість традиційного зовнішнього незалежного оцінювання, проведено національний мультипредметний тест, що передбачав виконання предметних блоків з української мови, математики та одного предмета за вибором.
Інформаційним освітнім ресурсом «Освіта.ua» складений рейтинг областей України за результатами національного мультипредметного тесту 2023 року.
Випускники Приміського ліцею Покровської сільської ради за результатами НМТ посіли 21 місце серед 377 закладів освіти області та 1 місце серед сільських закладів освіти області. Тож особлива подяка вчителям, працівникам ліцею, адміністрації, відділу освіти, нашим випускникам та їх батькам. Всі разом ми зробили неймовірно велику роботу, незважаючи на онлайн-освіту та близькість бойових дій.
Слід зазначити, що високі результати нашого ліцею є вже традиційними. Так у 2021 році ми посіли 44 місце в області серед 515 закладів освіти та 5 місце – серед сільських закладів. У 2022 році такий рейтинг не складався.
Тож бажаємо кожному успіхів і надалі!!! Всім миру та швидкої перемоги!!! У єдності наша сила!!!


Рейтинг шкіл Дніпропетровської області 2023 року

https://osvita.ua/school/rating/89918/?fbclid=IwAR3T8swsGikbrAQX72tjVoPX2EuQmlVgq1SUlRQvk8Mw2znwPr7BcO5E7PE

1 вересня  День знань

Щороку по всій країні 1 вересня відзначається День знань, цього року навчання в школах відбуватиметься в умовах воєнного стану.
Перше вересня – це не просто день початку нового навчального року, а справжнє свято для учнів, вчителів та всієї шкільної спільноти. Для першокласників цей день наповнений радісним хвилюванням, очікуваннями та натхненням, а для випускників – розумінням, що розпочався останній рік перед подорожжю в нове доросле життя.
З Днем знань, дорогі першокласники. Бажаю вам бути сміливими, старанними, енергійними, добрими, допитливими та дружними, тоді ви з легкістю будете збирати знання зі сторінок підручників, ніби гриби в кошик. Успіхів вам, хлопці та дівчата, гарного настрою і цікавих уроків. З веселим стартом!
Вітаємо наших одинадцятикласників! Нехай цей рік розпочнеться вдало і проходитиме успішно, хай кожен день знаменується перемогою, хай здобуті знання та навички відкривають перед тобою нові двері до мрій, інтересів та рекордів.
Бажаємо вчителям неймовірних сил, здоров’я, натхнення, оптимізму, ентузіазму, сміливості, наполегливості, рішучості, бадьорості та багато чудових ідей, щоб поповнити голови учнів новими знаннями, щоб зробити цей навчальний рік дуже успішним і плодотворним.
Вітаємо всю нашу шкільну родину зі святом Першого вересня! Цей день – особливий момент у житті кожного з нас. Він символізує нові початки, можливості та досягнення.
Любі учні, вчителі, батьки та гості, ми раді вас вітати в нашому рідному ліцеї, де панує атмосфера дружби та радості нових знань. Давайте разом розпочнемо новий навчальний рік, та докладемо максимум зусиль для спільних досягнень.
Тож, нехай пролунає перший дзвоник у 2023 році!

https://www.facebook.com/100007467033854/videos/180934731674997/?idorvanity=144992136330162


День назалежності України

Щороку 24 серпня ми традиційно відзначаємо головне свято країни - День Незалежності України. У 2023 році - знову в умовах війни, коли Україні вкотре доводиться відстоювати свою свободу та право на життя.
Зараз, як ніколи, ми визнаємо, що незалежність України є неминучим результатом боротьби багатьох поколінь, які боролися за нашу свободу. І в наш час на нас випав обов’язок захищати цю свободу. Якою б важкою не була наша боротьба, ми однозначно переконані, що наша свобода ніколи не може бути відібрана в нас, оскільки вона глибоко вкорінена в нашій історії, традиції та в жертвах тих, хто був перед нами.
Країна нескорених, непохитних, незламних! Країна гордих, героїчних та хоробрих. Де свобода і гідність завжди були ключовими цінностями. Вільна країна.
Слава Героям, полеглим за Україну! Ми пам’ятаємо і не пробачимо ворогу жодної краплини крові. Слава героям, які сьогодні в строю, які своєю звитягою пишуть новітню історію. І не тільки нашу, а й всього світу.

"Україна була, є і буде! З Днем Незалежності! Слава Україні!


День пам’яті захисників України

29 серпня в Україні відзначається День пам’яті захисників України, які загинули в боротьбі за незалежність, суверенітет і територіальну цілісність України.
Здобувачі освіти нашого ліцею взяли участь у Всеукраїнській акції пам'яті "Сонях" до Дня пам'яті захисників України.
Цей день встановлено Указом Президента України від 23 серпня 2019 року № 621 для увічнення героїзму військовослужбовців і добровольців, котрі віддали життя за Батьківщину.
Ті трагічні події російсько- української війни розгорталися на сході України, саме на полях соняхів, які вже дозрівали. І саме під цими соняхами сотні захисників України в боротьбі з ворогом поклали своє життя на вівтар свободи та незалежності нашої країни. Саме тому сонях повинен бути тим символом Дня пам’яті захисників України.

Запрошуємо також долучитися до щорічної акції “Сонях”.

Практичний тренінг з педагогічним колективом з надання першої домедичної допомоги

28 серпня у Приміському ліцеї представники Червоного Хреста м. Нікополя Мальованна Людмила Володимирівна та Степаненко Ольга Сергіївна провели практичний тренінг з педагогічним колективом з надання першої домедичної допомоги. Цей тренінг проведений в рамках Українсько-Швейцарського проекту "Діємо для здоров'я за підтримкою Дніпропетровської обласної організації Товариства Червоного Христа і Дніпропетровської академії неперервної освіти.

Впродовж цього тренінгу вчителі навчилися проводити серцево-легеневу реанімацію, зупиняти різного виду кровотечі, допомагати при переломах кінцівок, хребта, приступах епілепсії, інфарктах, а також розглянули питання профілактики мінної небезпеки в умовах воєнного часу. Тренінг пройшов на високому рівні, було дуже цікаво та пізнавально, всі учасники отримали позитивний заряд енергії та корисний досвід.



 
День прапора


Щорічно, 23 серпня, українці відзначають День прапора 2023.
Синьо-жовтий прапор для українців − це символ свободи і боротьби за незалежність.

Український прапор - наша гордість і найвідоміший символ України. Під час повномасштабної війни весь світ дізнався про самовідданість і хоробрість українського народу, а наш синьо-жовтий прапор вивішують з балконів, носять на собі і прикріплюють до машини на знак підтримки українців.
Дякуємо нашим збройним силам, які боронять під цим прапором нашу свободу та незалежність. Нехай жовто-синій стяг гордо в'ється над усіма містами нашої рідної землі!



Безпека дітей під час війни

Незабаром розпочнеться новий навчальний рік, в якому і надалі пріоритетним питанням залишається безпека здобувачів освіти. Ситуація в країні, на сьогоднішній день, є дуже стресовою для дітей: постійні сирени, вибухи, знервовані дорослі, військові зі зброєю. Багато дітей під впливом таких умов мають емоційні зриви, не завжди усвідомлюють свою поведінку.
Безперечно, що в умовах надзвичайних ситуацій внаслідок ведення бойових дій дуже важливо в доступній формі пояснити дитині, що таке війна і як себе слід убезпечувати. Зокрема, необхідно «відпрацювати» поведінку під час воєнних дій: скласти разом з дитиною «тривожну валізку», пояснити їй, що де знаходиться і для чого потрібне; якщо дитина залишається вдома сама, навчити її алгоритму дій під час повітряної тривоги.
Не слід забувати й про ризик замінувань, причому не лише в зонах безпосередніх бойових дій чи на окупованих територіях. Тому дитину необхідно проінформувати, як поводити себе на вулиці, якщо вона побачила іграшку, невідомий предмет або незвичну річ.
Сучасні діти мають доступ до різноманітних ґаджетів та мережі інтернет, тому зловмисники користуються їх віковою наївністю. Відповідно, слід попередити юних користувачів про те, що не можна ділитись ні з ким особистою інформацією (про місце проживання, чи сама вдома і т. і.); надсилати на прохання фото техніки чи об’єктів; переходити за пропонованими посиланнями; приєднуватися до груп чи квестів у соцмережах тощо.
У даний час важливо зберегти найцінніше – наших дітей, для яких дуже важливо відчувати безпеку. А безпека під час війни починається з обізнаності.
Бережімо своїх дітей, адже вони – майбутнє української нації!



Культурно-спортивний захід «Діємо для здоров’я! 

Діємо для життя!»


Сьогодні Покровська сільська рада переймається розвитком і популяризацією здорового способу життя на робочих місцях і в суспільстві. Потужним поштовхом до цього стала участь в україно-швейцарському проєкті «Діємо для здоров’я», який реалізується за фінансової підтримки Уряду Швейцарської Конфедерації через Швейцарську агенцію розвитку та співробітництва (SDC) Міністерства закордонних справ Швейцарії, за що їм щиро вдячні жителі нашої територіальної громади.
20 квітня 2023 року, у Покровському сільському Будинку культури Покровської сільської ради Нікопольського району пройшов перший щорічний культурно-спортивний захід «Діємо для здоров’я! Діємо для життя!» пам’яті Миколи Хнюкала, який буде проводитись щорічно.
Активності щорічного культурно-спортивного заходу «Діємо для здоров’я! Діємо для життя!» пам’яті Миколи Хнюкала, тривали протягом 21 дня - з 20 квітня до 10 травня.
4 здобувача освіти нашого ліцею взяли участь у цьому марафоні. Це – Венгеренко Аліна (5 клас), Палагіна Ольга (6 клас), Кацило Віталій (5 клас) та Кацило Владислав (8 клас).
Протягом 21 дня діти із задоволенням виконували різноманітні завдання програми марафону, а саме: «Знайомство», «Ранкова руханка та корисний сніданок», «Настільні ігри та активності родини», «Загальна фізична підготовка», «ПЕТ-терапія», «Вправи з м’ячем та скакалкою», «Рухливі ігри (спортивна естафета)», «Сортування сміття», «Родинне дерево», «МИР (малюнки та поробки)».
18 травня 2023 року працівники підприємств, установ та організацій Покровської сільської ради крокували стежками історії скандинавською ходьбою по туристичному маршруту «Віхи пам’яті села Покровське». Вчителі нашого ліцею, а саме заступник директора з НВР Бортновський О.С. та вчитель фізичної культури Прилепко В.О. також стали учасниками культурно-спортивного заходу зі скандинавської ходьби.
28 травня у Покровському відбулося вручення подарунків нашим учасникам щорічного культурно-спортивного заходу "Діємо для здоров'я! Діємо для життя!" Вітаємо!!!
Ось так цьогоріч ми розпочали працювати у Покровській сільраді задля популяризації громадського здоров’я, допомагаємо підтримувати ментальне здоров’я та заохочуємо профілактувати неінфекційні захворювання!
Дякуємо Україно-швейцарському проєкту "Діємо для здоров'я" за потужний поштовх до нових знань та профілактики неінфекційних захворювань жителів Покровської сільської ради!
Любі друзі, залучайтеся до активностей наступного року! Це допоможе отримати позитивні емоції та бути здоровим!







Свято  Останнього дзвоника
Більше року триває повномасштабна війна в Україні, але українські діти продовжують отримувати знання. Як і завжди, наприкінці навчального року для них сьогодні, 31 травня пролунав останній дзвоник, але цього року онлайн.
Дорогі здобувачі освіти!
Шановні вчителі та батьки!
Щиро вітаємо Вас зі святом Останнього дзвоника – святом прощання зі школою!
Для багатьох школярів він сповіщає про чудовий відпочинок на канікулах, сповнений яскравих вражень. Тож бажаємо Вам гарно відпочити, набратися духовних і фізичних сил перед початком нового етапу навчання.
Для вас, випускники, цей дзвоник справді є останній. Залишаються позаду ваші шкільні роки – найбільш безтурботна та щаслива пора життя, сповнена мрій та сміливих планів.
Ви вирушаєте у самостійне доросле життя. Бажаємо вам впевненості у власних силах, невичерпного завзяття та здійснення всіх ваших мрій.
Глибоко вдячні педагогам і батькам! Ви вклали у своїх вихованців і душу, і серце, і знання! Своєю любов'ю та невтомною працею допомагали пізнавати світ, прищеплювали найвищі моральні цінності.
Щастя всім, добра, міцного здоров’я, успіхів та мирного неба




День  
державного прапора
України!

10 березня в Україні святкують День Державного гімну, який став символом незламності наших воїнів, національної ідентичності і нескореності всього українського народу.
Свято офіційно затвердив Кабінет міністрів України у 2017 році. «Ще не вмерла Україна» — твір композитора Михайла Вербицького та поета Павла Чубинського, який став державним символом нашої країни, вперше було виконано саме 10 березня 1865 року на концерті до дня пам'яті Тараса Шевченка в Пшемислі (Польща).
Текст майбутнього гімну був написаний 1862 року. Верховна Рада України затвердила цю композицію як Державний гімн 15 січня 1992 року. Він звучить на офіційних урядових заходах, церемоніях, спортивних змаганнях, інших публічних зборах. Під час повномасштабної війни росії проти України, діти, ховаючись у бомбосховищах, часто співали гімн, а захисники і захисниці виконують його на передовій, він щодня лунає з телевізору та радіо, налаштовуючи нас на перемогу.
День Державного гімну України – нагадування про важливість єдності і національної ідентичності, традицій та унікальної культури нашого народу.
Зараз, коли нові герої воюють за територіальну цілісність нашої країни, гімн має особливе значення для всіх і є тою духовною ланкою, що єднає нас із попередніми поколіннями борців за свободу.

 

Немає коментарів:

Дописати коментар